Nowa Sól: Uszkodzony autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę

26 maj 2019
Autor: 
Uszkodzony autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę KPP Nowa Sól

Niesprawny autobus nie zabrał uczniów na wycieczkę na drugi "koniec Polski". Policjanci z Nowej Soli ujawnili uszkodzony układ hamulcowy w pojeździe. Dowód rejestracyjny pojazdu został natychmiast zatrzymany.

Organizator wycieczki zwrócił się do funkcjonariuszy o sprawdzenie stanu technicznego autobusu. Pojazd miał zabrać uczniów oraz opiekunów na wycieczkę szkolną do innego województwa oddalonego o kilkaset kilometrów.

Patrol policji jak zawsze z wielką starannością i drobiazgowością dokonał kontroli pojazdu, ujawniając niesprawny układ hamulcowy. - Decyzja była natychmiastowa i nieodwołalna. Mundurowi niedopuścili do dalszej jazdy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu - informuje sierż. szt. Renata Dąbrowicz–Kozłowska, rzecznik policji w Nowej Soli.

Nowosolska policja zachęca, aby przed każdą wycieczką, najlepiej z wyprzedzeniem, poprosić o sprawdzenie stanu technicznego autokaru oraz trzeźwości kierowcy. - To nic nie kosztuje, a może zapobiec nieszczęściu - dodaje Dąbrowicz-Kozłowska.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.