Pożar zboża na pniu pod Kargową. Strażacy bronią las przed ogniem (ZDJĘCIA)

22 czerwiec 2019
Autor: 
Pożar zboża na pniu pod Kargową. Strażacy bronią las przed ogniem M. Wieczorek - Wolsztyn 112

Siedem zastępów straży pożarnej walczy z pożarem zboża na pniu w Karszynie koło Kargowej. Ogień niebezpiecznie rozprzestrzenia się do pobliskiego lasu. Działania wspomaga samolot gaśniczy.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego zielonogórskich strażaków po godzinie 17:20. Do akcji zadysponowano zastęp straży pożarnej z Sulechowa oraz sześć samochodów z pobliskich jednostek OSP.

Pożar z minuty na minutę coraz bardziej się rozprzestrzeniał. Nagle ogień zaczął niebezpiecznie przenosić się w stronę pobliskiego oddziału leśnego. Od tego momentu działania gaśnicze skupione były bezpośrednio nad obroną lasu. Z pomocą przybył również samolot gaśniczy z Zielonej Góry.

W akcję czynnie włączyli się rolnicy, którzy oborali pożarzysko z każdej strony. Wszystko w celu zabezpieczenia przed dalszym rozprzestrzenianiem się ognia po polu i zminimalizowaniem strat.

Godzina 18:15 - Pożar zboża został już opanowany, lecz strażacy nadal prowadzą działania gaśnicze w lesie. Akcja z pewnością potrwa jeszcze przez około godzinę.

Fot. M.Wieczorek, OSP Trzebiechów, OSP Klenica

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u