Seniorka podała "policjantowi" dane do konta. Oszust wypłacił 20 tysięcy złotych

17 lipiec 2019
Autor: 
Seniorka podała "policjantowi" dane do konta. Oszust wypłacił 20 tysięcy złotych Pixabay

Na terenie powiatu żarskiego pojawiły się osoby wyłudzające pieniądze przez telefon. Jedną z ofiar była starsza kobieta prowadząca biuro rachunkowe, która podała oszustowi dane do konta. Mężczyzna wypłacił 20 tys. złotych. Jego dalsze działania przerwali pracownicy banku.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 16 lipca. Na telefon stacjonarny jednego z biur rachunkowych 61-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza CBŚP. - Oszust poinformował, że aby zabezpieczyć jej pieniądze na koncie przed atakiem hakerów potrzebuje danych i haseł dostępowych. Seniorka przekazała je nieznajomemu, a ten wyprowadził z konta 20 tysięcy złotych - relacjonuje kom. Aneta Berestecka, rzecznik żarskiej policji.

Oszust nie zamierzał zaprzestać swoich działań na tej kwocie. Polecił kobiecie, aby udała się do banku i odblokowała limity konta w celu wykonywania dalszych przelewów. Opowiadał przy tym, że obserwują ją oszuści, a w zmowie z nimi jest nawet pracownica banku.

Seniorka udała się do banku, lecz jej zachowanie wzbudziło podejrzenia wśród czujnych pracowników, którzy wezwali na miejsce patrol policji. - Na szczęście przytomne zachowanie i szybka reakcja pracowników spowodowały, że pozostała gotówka znajdująca się na koncie pokrzywdzonej była bezpieczna, a dalszy atak oszustów został udaremniony - uzupełnia Berestecka.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u