Pol’And’Rock Festival: Policja interweniowała 541 razy. Zatrzymano 105 osób

05 sierpień 2019
Autor: 
Pol’And’Rock Festival: Policja interweniowała 541 razy. Zatrzymano 105 osób KWP Gorzów Wlkp.

Lubuska policja opublikowała raport podsumowujący Pol'and'Rock Festival 2019 pod względem przestępstw i wykroczeń. Nad bezpieczeństwem w ramach Operacji "Kostrzyn 2019" czuwało niemal 1600 policjantów. Czy było bezpiecznie?

Policyjna Operacja "Kostrzyn 2019" dobiegła końca. Rytm życia w mieście stabilizuje się i wraca do tego sprzed festiwalu. Choć na polu pozostaje jeszcze trochę namiotów, można stwierdzić, że większość miłośników Pol'and'Rock Festival dotarła już do domu. Bezpieczeństwa na festiwalu przez osiem dni pilnowało około 1600 funkcjonariuszy z całej Polski.

Tak jak w poprzednich latach impreza miała status podwyższonego ryzyka. Od 29 lipca do 5 sierpnia funkcjonariusze przeprowadzili 541 interwencji, podczas których zatrzymano 105 osób. Policja zarejestrowała 131 przestępstw. Dotyczą one przede wszystkim posiadania narkotyków oraz kradzieży dokumentów i pieniędzy z namiotów.

Podczas tegorocznego festiwalu odnotowano dwa zgony. Do pierwszego doszło w czwartek, 1 sierpnia. Zwłoki 35-letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania ujawniły służby organizatora. Dzień później zespół pogotowia przewiózł do szpitala 54-latka bez funkcji życiowych. Mimo podjęcia działań ratunkowych mężczyzna zmarł.

Poważniejszym wydarzeniem była czynna napaść na policjanta zabezpieczającego Pol’And’Rock Festival. W piątek, 2 sierpnia, nagi 36-latek zaatakował funkcjonariusza, który kierował ruchem. Tego samego dnia miał także miejsce fałszywy alarm bombowy. Wywołał go 20-letni mężczyzna ze Śląska.

Na czas trwania imprezy nad Kostrzynem nie można było latać statkami powietrznymi. Zapomniał o tym 32-letni Australijczyk, który latał dronem podczas trwania koncertów. Lot dronem na terenie festiwalu wykonał również 63-latek wraz z 24-latkiem.

- Z drobniejszych zdarzeń zanotowaliśmy 134 wykroczeń, polegających głównie na zaśmiecaniu, spożywaniu alkoholu, używaniu słów nieprzyzwoitych, nieobyczajnych wybrykach, kradzieżach, czy przewinieniach drogowych, z których większość zakończyła się mandatem. 16 z tych zdarzeń trafi do sądu z wnioskiem o ukaranie - wylicza kom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Z policyjnego raportu wynika, że w kulminacyjnym momencie na terenie imprezy przebywało 285 tysięcy osób. Nie zgadza się z tym jednak Jerzy Owsiak, szef Fundacji WOŚP. Organizator festiwalu twierdzi, że do Kostrzyna przyjechało 750 tysięcy ludzi.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u