Pirat drogowy pod szkołą w Brzeźnicy

09 czerwiec 2016

Żagańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który na terenie zabudowanym, przy budynku szkoły podstawowej, gdzie jest ograniczenie prędkości do 30 km/h, rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy samochodem.

7 czerwca tego roku, jeden z patroli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu pełnił służbę na terenie gminy Brzeźnica. W godzinach porannych policjanci prowadzili kontrolę statyczną w rejonie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wichowie, gdzie jest ograniczenie prędkości jazdy do 30 km/h. W czasie prowadzonej kontroli statycznej policjanci kontrolowali kierowców, obserwowali również dzieci przechodzące przez przejście dla pieszych w czasie drogi do szkoły.

O godzinie 10.30 policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-ki Volkswagen, który jechał z prędkością 83 km/h, przekroczył więc dopuszczalną prędkość jazdy aż o 53 km/h. Kierowca nie zważał na to, że z taką prędkością jedzie obok szkoły, gdzie jest przejście dla pieszych i może spodziewać się na drodze dzieci.

59-letni kierowca, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, jest mieszkańcem powiatu żagańskiego i doskonale znał teren Wichowa, gdzie w rejonie szkoły jest ograniczenie prędkości do 30 km/h. Policjanci oprócz zatrzymania kierowcy prawa jazdy, ukarali go wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

KPP Żagań

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.