Ciężarówka miała wwieźć ponad 26 ton odpadów bez zezwolenia. Pojazd zatrzymano na granicy

10 sierpień 2019
Autor: 
Ciężarówka miała wwieźć ponad 26 ton odpadów bez zezwolenia. Pojazd zatrzymano na granicy Pixabay.com

Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą obecnie intensywne kontrole, które na celu mają udaremnienie wwozu do Polski odpadów.

Prowadzone we wtorek, 7 sierpnia, wspólne działania funkcjonariuszy Straży Granicznej ze Świecka, Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska doprowadziły do udaremnienia wwozu na terytorium Polski ponad 26 ton bioodpadów. W trakcie kontroli funkcjonariusze służb stwierdzili, że na przywóz tych odpadów kierowca – polski obywatel nie miał zezwolenia wydawanego przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.

Bioodpady, które miały trafić do jednej z miejscowości w gminie Czarne w powiecie człuchowskim zostały zatrzymany i zabezpieczone. Zebrana dokumentacja w tej sprawie zostanie przesłana do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Dodatkowo funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka z uwagi na popełnione przestępstwo wszczęli w tej sprawie postępowanie przygotowawcze. Przedsiębiorcy, który wbrew przepisom przywozi odpady zza granicy może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u