Przed nami noc spadających gwiazd. Kiedy i gdzie obserwować to zjawisko?

10 sierpień 2019
Przed nami noc spadających gwiazd. Kiedy i gdzie obserwować to zjawisko? Muzeum Ochla

Przed nami noc spadających gwiazd, jak co roku niebo rozbłyśnie dzięki rojowi Perseidów. Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza wszystkich chętnych na "Noc Spadających Gwiazd". Na miejsce dojedziemy bezpłatnymi autobusami! Największą aktywność spadających gwiazd będziemy mogli zaobserwować w nocy z poniedziałku 12 sierpnia na wtorek 13 sierpnia od godziny 20 do 6 rano.

10 sierpnia w godzinach od 20 do 24 w Muzeum Etnograficznym w dzielnicy Zielonej Góry, Ochli odbędzie się ciekawe wydarzenie dla miłośników astronomii i nie tylko - "Noc Spadajacych Gwiazd". Obserwacjom towarzyszyć będzie wiele atrakcji i wydarzeń towarzyszących, które zostały podzielone na konkretne strefy. W sprzyjających i komfortowych warunkach uczestnicy będą mieli okazję obserwować maksimum aktywności roju meteorów – Perseidów. Astronomowie obecni na wydarzeniu, będą mieli również, do dyspozycji gości, teleskopy, za pomocą których możliwa będzie obserwacja innych obiektów, m.in. Księżyca. Podczas całego wieczoru narracja prowadzona będzie przez animator Centrum Nauki Keplera – Planetarium Wenus, a wszystkim obserwującym, czas umilać będzie koncert muzyki elektronicznej, tworzonej na żywo przez Roberta Letkiewicza. W tej samej strefie będzie można „wysłać” życzenia do spadających gwiazd

W specjalnie przygotowanym miejscu rozłożony zostanie ekran, na którym wyświetlany będzie film „Apollo 13”. W tym miejscu (zgodnie z przygotowanym programem) dwa razy odbędzie się Science Show, które poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Nauczycieli Fizyki SNAFI. W strefie organizowanej przez Muzeum Etnograficzne, odbędzie się koncert zespołu „Drewno”, wykonującego utwory muzyczne w technice śpiewu białego. Przygotują oni specjalny repertuar o tematyce gwiazd, kosmosu i nieba. Artystyczne show, świetlno-muzyczny performance, zaprezentuje również Patryk Lichota. Do dyspozycji uczestników wydarzenia będzie wystawa muzealna strojów i tkanin, której towarzyszy słuchowisko multimedialne o lubuskich etnosach. Nie zabraknie oczywiście małego poczęstunku w postaci ziemniaków z parnika i ziołowych naparów. Rozpalone zostanie także ognisko

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorzy zachęcają do skorzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u