Pożar stogu słomy koło Gorzowa. Strażacy walczyli z ogniem przez całą noc (ZDJĘCIA)

21 sierpień 2019
Pożar stogu słomy koło Gorzowa. Strażacy walczyli z ogniem przez całą noc OSP Bogdaniec, OSP Lubczyno

Przez blisko dziewięć godzin pięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem 400 balotów słomy w Łupowie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Ogień szybko rozprzestrzenił się po całym stogu.

Zgłoszenie o pożarze stogu słomy przy ulicy Topolowej w Łupowie wpłynęło do dyżurnego gorzowskich strażaków w środę, 21 sierpnia, po godzinie 1:30. Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz ochotników z Bogdańca i Lubczyna. Kiedy strażacy dojechali na miejsce, ogniem objęty był już cały stóg 400 balotów słomy.

W początkowej fazie działań strażacy skupiali się głównie na obronie pobliskiego pola kukurydzy oraz kolejnego stogu. W akcję zaangażował się również pobliski mieszkaniec, który przy użyciu ciągnika z turem pomógł przerzucać płonącą słomę, co pozwoliło skutecznie tłumić pożar i sukcesywnie przelewać pogorzelisko.

Akcja zakończyła się po godzinie 10:00. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Przypuszcza się jednak, że było to celowe podpalenie. Warto podkreślić, że w tym tygodniu to już trzeci pożar stogu w tym rejonie.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u