Ekipa "UWAGA! PIRAT" wraz z policją na lubuskich drogach

23 sierpień 2019
Ekipa "UWAGA! PIRAT" wraz z policją na lubuskich drogach Lubuska Policja

Przez dwa dni operatorzy popularnego programu stacji TVN Turbo - „Uwaga! Pirat” towarzyszyli lubuskim policjantom, rejestrując zachowanie kierowców przejeżdżających przez nasze województwo. Gdzie i na czym tym razem skupione były oczy kamery? Efekty będzie można zobaczyć za kilka tygodni po emisji programu. Dwa dni wspólnych kontroli, głównie na drodze krajowej nr 22, pozwoliły przygotować bogaty materiał.

Program emitowany przez stację TVN Turbo pozwala przybliżyć widzom realia służby policjantów ruchu drogowego. W trakcie realizacji kolejnych odcinków serii ekipa filmowa odwiedza z kamerą kolejne komendy na terenie kraju. Tym razem, już po raz drugi, dziennikarze stacji pracowali wspólnie z Lubuska Policją. Czas i miejsce tegorocznego spotkania z dziennikarzami TVN nie był przypadkowy.

W czwartek dziennikarze rejestrowali zachowania kierowców na wyjątkowo ruchliwej Drodze Krajowej numer 22 w powiecie strzelecko -drezdeneckim. To jedna z najważniejszych w regionie arterii komunikacyjnych, a zarazem jedna z najbardziej uczęszczanych tras prowadząca od zachodniej granicy do Gdańska, gdzie ekwilibrystycznych i niemających nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem zachowań zmotoryzowanych nie brakuje. W piątek z kolei mogliśmy zaobserwować i zarejestrować „popisy” tych, którzy poruszali się po drogach powiatu zielonogórskiego.

W tym czasie policjanci zatrzymali kilku kierowców niestosujących się do przepisów. Tym samym przyłapani na niebezpiecznej jeździe kierowcy staną się „bohaterami” programu, który za kilka tygodni zostanie wyemitowany na antenie stacji. Najczęstszymi przewinieniami popełnianymi przez kierowców było przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Fakt, że kierowcy będą „bohaterami” programu nie zwolnił ich z odpowiedzialności. Wszyscy, którzy nie stosowali się do przepisów zostali ukarani mandatami lub wnioskami do Sądu, a ich konta wzbogaciły się o dodatkowe punkty karne. Efekty wspólnej pracy policjantów i ekipy telewizyjnej będą wyemitowane za kilka tygodni na antenie stacji.

Źródło: nadkom. Marcin Maludy, video: podkom. Maciej Kimet - Lubuska Policja

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u