Mariusz Błaszczak odwiedził żołnierzy 17 WBZ. Jednostka otrzymała kolejne moździerze RAK

23 sierpień 2019
Autor: 
Mariusz Błaszczak odwiedził żołnierzy 17 WBZ Redakcja

Dziś na poligonie w Wędrzynie odbywa się ostatni etap certyfikacji 1. zmiany polskiego kontyngentu wojskowego udającego się na misję w ramach sił ONZ do Libanu. Sprawdzian obserwował szef MON Mariusz Błaszczak, który przekazał żołnierzom nowe pojazdy, w tym m.in. osiem moździerzy samobieżnych RAK.

Minister Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystościach na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Szef MON przyglądał się sprawdzianowi pierwszej zmiany PKW, która przemieści się do Libanu na przełomie października i listopada. Głównymi zadaniami żołnierzy będzie ochrona ludności cywilnej, monitorowanie strefy rozgraniczenia oraz wsparcie libańskiego rządu w utrzymaniu pokoju i bezpieczeństwa.

Ostatni etap certyfikacji PKW Liban nie był jednak jedynym celem wizyty ministra. Mariusz Błaszczak przekazał dla artylerzystów osiem samobieżnych moździerzy M120 RAK na podwoziu KTO Rosomak, cztery artyleryjne wozy dowodzenia oraz wóz remontu uzbrojenia.

Moździerz samobieżny RAK to konstrukcja opracowana i produkowana przez Centrum Produkcji Wojskowej Huty Stalowa Wola. Posiada układ automatycznego ładowania i jest w stanie prowadzić celny ogień na odległość od 8 do 12 kilometrów. Obsługa moździerza liczy czterech żołnierzy.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u