Szaleńczy pościg za motocyklistami, pędzili blisko 200 km/h. Jeden wpadł do rowu (FILM)

29 sierpień 2019
Autor: 
Szaleńczy pościg za motocyklistami. Pędzili blisko 200 km/h KPP Świebodzin

Policjanci ze świebodzińskiej grupy SPEED ścigali po krajowej "trójce" dwóch motocyklistów. Mężczyźni złamali wiele przepisów, a ich prędkość dochodziła do 200 km/h. Jeden z motocyklistów zakończył rajd w rowie, drugiemu udało się uciec.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 24 sierpnia. Funkcjonariusze z grupy SPEED w Świebodzinie patrolowali drogę krajową nr 3. W miejscowości Kalsk patrol policjantów został wyprzedzony przez dwóch motocyklistów.

- Wideorejestrator wskazał, że jeden z nich jedzie z prędkością blisko 80 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 30 km/h. Funkcjonariusze włączyli sygnały, aby zatrzymać ich do kontroli drogowej. W tym momencie rozpoczął się pościg, gdyż kierujący znacząco przyspieszyli i zaczęli uciekać - relacjonuje sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego Lubuskiej Policji.

Motocykliści podczas ucieczki jechali z prędkością blisko 200 km/h. Obaj wielokrotnie zmieniali pasy ruchu, zjeżdżając na pas przeznaczony dla kierowców jadących z naprzeciwka i kilka razy doprowadzając do sytuacji, w której centymetry dzieliły ich i innych uczestników ruchu od wypadku.

W pewnym momencie uciekinierzy rozdzielili się, a policjanci kontynuowali pościg za jednym z nich. Brawura i zbyt duża pewność swoich umiejętności doprowadziły do upadku motocyklisty. Na łuku drogi kierujący Suzuki wywrócił się przed nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem, omal nie doprowadzając do czołowego zdarzenia i wpadł do rowu.

- 35-latek był trzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania. W związku z licznymi zadrapaniami został przetransportowany do szpitala - dodaje sierż. szt. Sławek.

Kierowca Suzuki odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Policjanci pracują nad zatrzymaniem drugiego motocyklisty, aby on także odpowiedział za za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli i szereg wykroczeń drogowych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u