Pościg w centrum Zielonej Góry. Zatrzymano dwie osoby z "bogatą" przeszłością kryminalną (FILM, ZDJĘCIA)

04 wrzesień 2019
Autor: 
Pościg w centrum Zielonej Góry. Zatrzymano dwie osoby z "bogatą" przeszłością kryminalną Redakcja, KMP Zielona Góra

Nowe fakty w sprawie policyjnego pościgu w Zielonej Górze. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę oraz pasażera z "bogatą" przeszłością kryminalną. W samochodzie znaleziono maczetę, kominiarkę, łom oraz skradzioną piłę. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Pościg miał swój początek po godzinie 18:00 na ulicy Wyszyńskiego. Patrol ruchu drogowego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbował zatrzymać do kontroli kierowcę Forda Mondeo. Kierowca jednak ominął radiowóz i skręcił w boczną ulicę. - Policjanci zauważyli wewnątrz pojazdu dwóch mężczyzn. Doświadczenie podpowiedziało im, że muszą mieć coś do ukrycia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Patrol ruszył w pościg za Fordem ulicami miasta. Do akcji sukcesywnie dołączały kolejne patrole z różnych wydziałów. Uciekinier stwarzał bardzo duże zagrożenie w ruchu. - Jechał pod prąd i przejeżdżał przez pasy zieleni. O mało nie doprowadzał do kolizji z innymi pojazdami. Pędził jak szalony - relacjonował czytelnik Bartosz. Ponadto na ulicy Fabrycznej o mało nie potrącił on pieszego na chodniku, a w centrum miasta wjechał pod prąd w ulicę jednokierunkową.

Szalony rajd zakończył się na przystanku autobusowym przy al. Konstytucji 3 Maja. - Tam radiowóz zablokował uciekającego Forda i uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Kierujący chcąc wydostać się z pułapki, uderzył w radiowóz - informuje podinsp. Barska.

Kierowca oraz pasażer od razu zostali zatrzymani przez policjantów. Kontrola zatrzymanego samochodu przyniosła zaskakujący wynik. W bagażniku znajdowały się przedmioty, które mogły posłużyć do dokonania przestępstwa, czyli maczeta, kominiarka, łom czy skradziona pilarka.

Zatrzymani mężczyźni to 26 i 24-latek, mieszkańcy Zielonej Góry. - Obydwaj mają "bogatą" przeszłość kryminalną. Chodzi tu o przestępstwa narkotykowe i przeciwko mieniu. Kierujący 26-latek na pewno odpowie za przestępstwo niezatrzymania się do policyjnej kontroli, jak również za szereg wykroczeń drogowych. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie ograniczy się jedynie do pościgu - podkreśla rzecznik.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u