Osobówka zderzyła się z autobusem szkolnym. W akcji 10 zastępów straży pożarnej

10 wrzesień 2019
Autor: 
Osobówka zderzyła się z autobusem szkolnym. W akcji 10 zastępów straży pożarnej Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Samochód osobowy zderzył się z autobusem szkolnym przewożącym dzieci na zajęcia do podstawówki. Na miejscu zdarzenia pracowało łącznie 10 zastępów straży pożarnej. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

We wtorek, 10 września, o godzinie 7:25, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żarach otrzymał poważnie brzmiące zgłoszenie dotyczące zderzenia samochodu osobowego z autobusem szkolnym przewożącym dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostało łącznie 10 zastępów straży pożarnej oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego.

- Kierujący Volkswagenem Golfem jechał z Lubska. Na zakręcie nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w autobus. W wyniku uderzenia autobus zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. - podaje kom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, która nie wymagała hospitalizacji, oraz samodzielnie opuściła pojazd. Autobusem podróżowało łącznie 48 osób, z czego dwie osoby dorosłe, w tym jeden kierowca. Pozostałe 46 osób stanowiły dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny, dzieci nie wymagały transportu do lekarza. Jedyne obrażenia to lekkie otarcia naskórka. Młodzież podróżowała do szkół w Lubsku.

Droga Wojewódzka numer 289 w pobliżu miejscowości Stara Woda jest całkowicie zablokowana. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

 • Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  Bądźmy ostrożni. Właśnie rozpoczyna się sezon motocyklowy

  W ostatnim czasie na terenie powiatu zielonogórskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów dlatego zielonogórscy policjanci chcąc przeciwdziałać takim zdarzeniom przypominają o ostrożności i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Kierowcy innych pojazdów także powinni pamiętać, że sezon motocyklowy, dzięki sprzyjającej pogodzie, już się rozpoczął.

 • Lubuszanie dziękują strażakom oraz pracownikom energetyki!

  Lubuszanie dziękują strażakom oraz pracownikom energetyki!

  Strażacy oraz pracownicy energetyki pracują w pocie czoła nad usuwaniem skutków silnych wichur, jakie przetoczyły się przez województwo lubuskie. Mieszkańcy są im bardzo wdzięczni.

 • Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

  Orkan Dudley w Lubuskiem. Ponad tysiąc interwencji strażaków!

  Lubuscy strażacy mają pełne ręce pracy! Orkan Dudley przeszedł przez województwo lubuskie, odnotowano ponad tysiąc interwencji!

 • Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Fałszywe linki i aplikacje. Zielonogórska policja ostrzega przed oszustami

  Tylko w ciągu czterech ostatnich dni policjanci Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zostali zawiadomieni przez 12 osób o włamaniach na ich konta bankowe. Sprawcy uzyskiwali dane do logowania do ich kont poprzez fałszywe linki i aplikacje oraz fałszywych pracowników banku. W ten sposób oszuści w łatwy sposób ukradli ich oszczędności. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u