O krok od tragedii. Autobus przewożący 46 dzieci zderzył się z autem i przewrócił na bok (ZDJĘCIA)

10 wrzesień 2019
Autor: 
O krok od tragedii. Autobus przewożący 46 dzieci zderzył się za autem i przewrócił na bok Redakcja

Samochód osobowy wpadł w poślizg na łuku drogi i zderzył się z autobusem szkolnym wiozącym dzieci do szkół podstawowych w Lubsku. Po zderzeniu autobus przewrócił się na bok w środku było 48 osób. Na miejscu zdarzenia pracowało aż 10 zastępów straży pożarnej. Droga Wojewódzka numer 289 wciąż jest zablokowana.

We wtorek, 10 września, o godzinie 7:25 służby ratownicze w powiecie żarskim otrzymały poważnie brzmiące zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego oraz autobusu przewożącego dzieci w wieku szkolnym na Drodze Wojewódzkiej numer 289. Na miejsce zadysponowane zostały liczne siły i środki, m.in. 10 zastępów straży pożarnej oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Pojazdy po zderzeniu zatrzymały się w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie. 

- Kierujący Volkswagenem Golfem jechał z Lubska (w kierunku miejscowości Stara Woda - przyp. red.). Na zakręcie nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruch i uderzył w autobus. W wyniku uderzenia autobus zjechał na pobocze i przewrócił się na bok. - podaje kom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Kierowca osobówki o własnych siłach opuścił pojazd, jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych, nic poważnego mu się nie stało. Autobusem podróżowało łącznie 48 osób, z czego dwie to osoby dorosłe - kierowca oraz opiekunka. Dzieci podróżowały na zajęcia w szkołach podstawowych w Lubsku. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie został poważnie ranny, dzieci nie wymagały transportu do szpitala. Jedyne obrażenia to lekkie otarcia naskórka. Dzieci zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez rodziców i opiekunów.

- Kierujący pojazdami byli trzeźwi. - dodaje kom. Aneta Berestecka. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracują na miejscu zdarzenia przeprowadzając czynności procesowe, m.in. oględziny miejsca zdarzenia, oględziny pojazdów. Wszelkie okoliczności tego zdarzenia, a zwłaszcza przyczyny będą wyjaśniane w prowadzonym przez policjantów postępowaniu. Droga Wojewódzka numer 289 w pobliżu miejscowości Stara Woda jest całkowicie zablokowana.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u