Ciężarówka jechała 200 metrów rozbijając się o drzewa. Kierowca miał 3 promile

11 wrzesień 2019
Ciężarówka jechała 200 metrów rozbijając się o drzewa. Kierowca miał 3 promile Lubuska Policja

49-letni Białorusin na Drodze Wojewódzkiej numer 276 uderzył ciężarówką w przydrożne drzewo, zaczął gubić ładunek, a mimo to usiłował jechać dalej. Po przejechaniu 200 metrów uderzył w kolejne drzewo.

Świebodzińscy policjanci, którzy podczas patrolu najechali na te zdarzenie udzielili rannemu mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek, 9 września, świebodzińscy policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego podczas patrolu Wrogi Wojewódzkiej numer 276 zauważyli zestaw pojazdów ciężarowych, który uderzył w drzewo. Z kabiny ciężarówki właśnie usiłował wysiąść mężczyzna. Posiadał on wyraźne ślady obrażeń głowy oraz ręki. Policjanci natychmiast udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie. W trakcie wykonywania czynności wyczuli jednak od mężczyzny woń alkoholu. Jak się później okazało mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu we krwi.

Prowadząc w tym stanie pojazd, 49-letni obywatel Białorusi, uderzył bokiem w przydrożne drzewo i uszkodził ciągnik oraz naczepę. W wyniku uderzenia rozdarła się plandeka w naczepie i na pobocze oraz jezdnię wypadać zaczął ładunek, w postaci różnego rodzaju metalowych elementów. Kierujący usiłował mimo tego jechać dalej. Po przejechaniu około 200 metrów uderzył w kolejne drzewo. Przez cały ten czas gubił ładunek. Mężczyzna po udzieleniu mu pomocy w szpitalu został zatrzymany przez świebodzińskich policjantów.

49-latek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch, kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Przy deszczowej, już jesiennej aurze, kiedy nawierzchnia jezdni jest mokra, ważąca z ładunkiem kilkadziesiąt ton ciężarówka, prowadzona w stanie nietrzeźwości jest bardzo poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu, mogącym zakończyć się tragicznie.

Źródło: sierż. szt. Marcin Ruciński, Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.