Zielona Góra: Handlował podróbkami znanych marek. Straty wyceniono na 72 tys. złotych

12 wrzesień 2019
Zielona Góra: Handlował podróbkami znanych marek. Straty wyceniono na 76 tys. złotych KMP Zielona Góra

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli na giełdzie towarowej odzież, portfele i torebki z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Wartość start spowodowanych przez działalność sprzedawcy, przedstawiciel pokrzywdzonych firm oszacował na około 72 tys. zł.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili na terenie giełdy przy ul. Zjednoczenia działania kątem wprowadzania do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Na jednym ze stoisk odzieżowych policjanci zauważyli produkty, które jak się okazało po sprawdzeniu, mają podrobione znaki firmowe znanych światowych marek. Artykuły te były też znacznie tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki, ale również dużo gorszej jakości. W wyniku podjętych działań policjanci zakwestionowali oryginalność towarów znajdujących się na stoisku.

Policjanci zabezpieczyli odzież, portfele i torebki z zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych światowych marek modowych, a właścicielkę stoiska przewieźli do komendy miejskiej na przesłuchanie. Okazało się, że to 45-letnia mieszkanka województwa lubuskiego. Kobieta została przesłuchana, usłyszała zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych bezprawnie znakiem towarowym, którego nie miała prawa używać. Ustawa prawo własności przemysłowej przewiduje za to karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Wartość strat spowodowanych przez działalność 45-latki przedstawiciel pokrzywdzonych firm wycenił wstępnie na ok. 72 tys. zł. Towar zabezpieczono, a o tym, co się z nim stanie zadecyduje sąd. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

Źródło: KMP Zielona Góra

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u