Poważny wypadek na gruntowej drodze. Samochód uderzył w drzewo, kierowca był zakleszczony. W akcji śmigłowiec LPR

12 wrzesień 2019
Autor: 
Poważny wypadek na gruntowej drodze. Samochód uderzył w drzewo, kierowca był zakleszczony. W akcji śmigłowiec LPR Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Samochód osobowy uderzył w drzewo w okolicach ulicy Leśnej w Łęknicy. Kierowca był zakleszczony w pojeździe przez kilkanaście minut. W akcji śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W czwartek, 12 września, około godziny 11:30 do służb ratowniczych w powiecie żarskim wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu osobowego przy ulicy Leśnej w Łęknicy. Na miejsce zadysponowane zostały wszystkie służby ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry-Przylepu. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki Volkswagen Passat uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby.

Siła uderzenia była na tyle duża, że kierowca był zakleszczony we wraku pojazdu. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli wykonać dostęp do 30-letniego mężczyzny. Po kilkunastu minutach akcji udało się wyciągnąć poszkodowanego z pojazdu. Poważnie ranny mężczyzna trafi śmigłowcem LPR do szpitala. Lżej ranny 26-letni pasażer zostanie również przetransportowany do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. 

- Kierujący Volkswagenem Passatem jechał w rejonie ulicy Leśnej w Łęknicy drogą gruntową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. - podaje kom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Na miejscu pracują już policjanci. Funkcjonariusze ustalą jak doszło do tego zdarzenia.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u