Zielona Góra: Banery wyborcze zasłaniają widoczność kierowcom

12 wrzesień 2019
Autor: 
Zielona Góra: Banery wyborcze zasłaniają widoczność kierowcom Redakcja

Nadchodzą wybory parlamentarne, w najlepsze trwają kampanie wyborcze a co za tym idzie w mieście każdego dnia przybywa tzw. plakatów wyborczych. Niestety nie wszystkie są dobrze umiejscowione, część z nich stwarza zagrożenie w ruchu - ograniczając widoczność kierującym.

Otrzymujemy niepokojące sygnały od naszych czytelników dotyczące banerów wyborczych, które ograniczają widoczność kierującym. W dzielnicy Zielonej Góry - Łężycy, przy wyjeździe z jednego ze sklepów, sporych rozmiarów baner całkowicie ograniczał widoczność na drogę główną. Kierowcy włączający się do ruchu mieli spore problemy, aby wyjechać spod sklepu. Sprawa została zgłoszona na policję, po kilkudziesięciu minutach baner został przesunięty.

Na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej, Moniuszki oraz Długiej, baner wyborczy ogranicza widoczność kierującym jadącym ulicą Fabryczną. Podobna sytuacja miała miejsce przy wyjeździe z ulicy Akademickiej w Podgórną - baner został już jednak przesunięty. 

Ustawa o drogach publicznych z 21 marca 1985 roku określa zasady zajęcia pasa drogowego. Miasto Zielona Góra ma również precyzyjnie określone stawki opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych przebiegających w granicach administracyjnych miasta. Jednak sposób rozstawiania banerów wyborczych nie jest precyzyjnie uregulowany prawnie. Wszystkie niebezpieczne sytuacje należy zgłaszać na policję bądź do zarządcy drogi.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u