Krosno Odrz.: Niebezpiecznie na drogach w powiecie. W 5 wypadkach zginęła 1 osoba, kolejne 5 zostało rannych

15 wrzesień 2019
Krosno Odrz.: Niebezpiecznie na drogach w powiecie. W 5 wypadkach zginęła 1 osoba Zdjęcie poglądowe - Komenda Powiatowa PSP w Krośnie Odrz.

Ilość zdarzeń drogowych, do jakich doszło od początku września na terenie powiatu krośnieńskiego pokazuje, że nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy i dostosowują się do sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że jako użytkownicy dróg, mamy znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Nie zapominajmy o tym, wsiadając za kierownicę.

Panująca obecnie aura jest bardzo zmienna, co powoduje znaczne utrudnienia na drodze. Jako kierowcy zapominamy, że przy opadach deszczu nawierzchnia staje się śliska, co sprawia, że zamiast zmniejszyć prędkość jazdy, korzystamy z hamulca dopiero w ostatnim momencie.
Niebezpieczne staje się wówczas wyprzedzanie, wymijanie, czy też wchodzenie w zakręt. Pogoda ma także duży wpływ na nasze samopoczucie i szybkość reakcji. Często brak koncentracji i ostrożności powoduje, że reakcja na sytuację na drodze jest nieadekwatna, co w konsekwencji skutkuje zdarzeniem z naszym udziałem.

Tylko od początku września na terenie powiatu krośnieńskiego doszło do pięciu wypadków drogowych, w wyniku których jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a kolejne pięć zostało rannych. W tym czasie doszło także do 19 kolizji drogowych. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń była nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, czy też niezachowanie ostrożności podczas wykonywania manewrów.

W czwartek, 12 września, po godz. 21:00, pomiędzy miejscowościami Strzegów a Mielno, gmina Gubin kierujący samochodem osobowym marki VolkswagenW Golf lat 33 zjechał z drogi i uderzył pojazdem w drzewo ponosząc śmierć na miejscu. Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego przez policjantów z Komisariatu Policji w Gubinie. W środę, 11 września, na Drodze Krajowej numer 32 kierowca samochodu Hyundai na prostym odcinku drogi uderzył w tył stojącego samochodu seat, którego kierowca zatrzymał się na drodze z zamiarem skrętu w lewo i przepuszczał jadące z naprzeciwka pojazdy.

Z kolei w poniedziałek, 9 września, kierujący samochodem marki audi jadąc Drogą Krajową 32 od strony Gubina, uderzył w tył samochodu osobowego marki renault, którego kierująca wyjechała z drogi podporządkowanej od strony miejscowości Dychów. W wyniku zderzenia pojazdów kierujący audi zjechał na lewy pas drogi i zderzył się czołowo z jadącym od strony Krosna Odrzańskiego samochodem marki Kia. W wyniku zderzenia kierowcy pojazdów zostali przetransportowani do szpitala w Krośnie Odrzańskim i Zielonej Górze. Okoliczności w sprawach będą wyjaśniane przez policjantów w toku prowadzonych postępowań.

To tylko niektóre ze zdarzeń, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu krośnieńskiego. Mając je jednak na uwadze, apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o koncentrację podczas kierowania, a przede wszystkim o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Respektując przepisy i zwracając uwagę na zachowanie innych kierowców jesteśmy w stanie uniknąć zdarzeń z naszym udziałem. Wszyscy powinniśmy zabiegać o świadome, kulturalne, zgodne z zasadami poruszanie się po naszych drogach, z uwzględnieniem każdego, kto z nich korzysta.

Źródło: asp.szt. Justyna Kulka - Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.