18-letni wandale dewastowali sprayem mienie w Świebodzinie. Są już w rękach policji!

23 wrzesień 2019
18-letni wandale dewastowali sprayem mienie w Świebodzinie. Są już w rękach policji! KPP Świebodzin

Dwóch młodych, nietrzeźwych mężczyzn na jednej z ulic Świebodzina dewastowało mienie zamalowując je sprayem. Sprawą zajęli się policjanci, którzy szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych. Spowodowane ich działaniem uszkodzenia szacowane są na około 3 tys. złotych. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Świebodzińscy policjanci kładą duży nacisk na wykrywanie sprawców niszczenia mienia, aby ponieśli oni zarówno koszty, jak i konsekwencje swojego zachowania. W czwartek, 19 września, do Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie wpłynęły zgłoszenia dotyczące dewastacji mienia. Sprawcy mieli pomalować sprayem skrzynki energetyczne, znak, latarnie, ogrodzenie, chodnik i ścianę budynku. Sprawą zajęli się policjanci, którzy w wyniku dokładnie przeprowadzonych czynności ustalili i zatrzymali dwóch 18-latków.

Obaj mężczyźni nie zamierzali naprawić szkód i szli na pociąg, żeby wrócić do swoich miejsc zamieszkania. Zostali zatrzymani przez mundurowych i doprowadzeni do świebodzińskiej komendy. Obaj byli nietrzeźwi, jeden z nich miał blisko półtora, a drugi ponad dwa promile alkoholu we krwi. Po ustaleniu właścicieli uszkodzonego mienia ustalono, iż szkody wynoszą około 3 tys. złotych. 18-latkowie za swoje zachowanie odpowiedzą przed Sądem Rejonowym w Świebodzinie. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: mł. asp. Marcin Ruciński - Komenda Powiatowa Policji w Świebodzinie

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.