Łoś wpadł do kanału ściekowego w Zielonej Górze. Trwa akcja służb (ZDJĘCIA)

29 wrzesień 2019
Autor: 
Łoś wpadł do kanału ściekowego w Zielonej Górze Redakcja

Zielonogórscy strażacy ratują łosia, który wpadł do kanału ściekowego pomiędzy Łężycą a Przylepem. Zwierzę trzeba będzie prawdopodobnie uśpić. 

Służby otrzymały zgłoszenie o nietypowym incydencie w niedzielę, 29 września, po godzinie 13:00. Do kanału ściekowego łącza na wysokości Łężycy, zielonogórskiej dzielnicy Nowe Miasto, wpadł łoś.

Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej. Pojawił się również weterynarz oraz inspektorzy z Biura Ochrony Zwierząt. Łoś zostanie uśpiony w celu przetransportowania, obecnie szukany jest transport dla zwierzęcia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że Łoś ma skaleczoną jedną z nóg, prawdopodobnie także nie widzi na jedno z oko.

Godzina: 17:05 - Akcja trwa już ponad pięć godzin, próba zagonienia łosia w tak zwane kleszcze nie powiodła się, obecnie zarzucono linę na poroże w celu przyciągnięcia łosia i próby jego uśpienia, obecnie specjalista do uśpienia zwierzęcia zmierza do miejsca akcji z Żar,

Godzina: 17:10 - Zwierzę ma ranę otwartą jednej z nóg. 

Godzina: 17:20 - Mija piąta godzina działań. Łoś został już wyciągnięty z kanału, obecnie trwa próba jego uśpienia w celu przewiezienia go do Nowej Soli. 

Godzina 17:50 - Łoś jest przywiązany do drzewa, weterynarz próbuje go uśpić. Wiemy też, że zwierzę nie ma poważniejszych obrażeń. 

Godzina 19:00 - Zwierzę zostało załadowane na przyczepę i przewiezione w rejon Nowej Soli. Działania strażaków zostały zakończone.

Zapraszamy do nowego artykułu wraz ze zdjęciami!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u