Silny wiatr w Lubuskiem. Miejscami powieje nawet 100 km/h!

29 wrzesień 2019
Autor: 
Silny wiatr w Lubuskiem, w porywach nawet do 100 km/h! screen windy.com

Mieszkańców województwa lubuskiego czeka bardzo wietrzny poniedziałek. Większość modeli synoptycznych potwierdza silny incydent wiatrowy na jutrzejszą dobę. Powieje nawet 100 km/h!

Układ niskiego ciśnienia o nazwie Mortimer sprawi, że w poniedziałek, 30 września, porywy wiatru miejscami osiągną nawet 100 km/h. Siła wiatru będzie wręcz niszczycielska, mogą powstać szkody m.in. w drzewostanie czy też w dachach budynków. Niektóre przedmioty mogą zostać poderwane przez wiatr co stanowi spore zagrożenie. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem w naszym województwie. - Prognozuje się wystąpienie w dzień silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu. - czytamy w ostrzeżeniu. 

Staraj się unikać otwartych przestrzeni. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Zostań w domu, jeśli możesz.

Zapisz się do systemu i otrzymuj bezpłatne powiadomienia o sytuacji w Twoim regionie! KLIKNIJ TUTAJ!

Źródło: IMGW-PIB, RCB

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u