Nocny 30-kilometrowy pościg zakończony w Zielonej Górze. Uciekinierzy zbiegli do lasu (ZDJĘCIA)

01 październik 2019
Autor: 
Nocny 30-kilometrowy pościg zakończony w Zielonej Górze. Uciekinierzy zbiegli do lasu Redakcja

W nocy policja z Krosna Odrzańskiego ścigała kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do kontroli. Pogoń zakończyła się dopiero w Zielonej Górze, lecz trzech uciekinierów zbiegło do pobliskiego lasu. Trwają policyjne poszukiwania.

Wszystko miało swój początek po godzinie 22:00 w Krośnie Odrzańskim. Policjanci postanowili zatrzymać do kontroli kierującego samochodem osobowym marki Audi na międzyrzeckich numerach rejestracyjnych. Pomimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania kierowca nie zamierzał poddać się kontroli i zaczął uciekać. Od tego momentu rozpoczął się pościg.

O pościgu poinformowano wszystkie pobliskie patrole. Do pomocy wyruszyli także funkcjonariusze Straży Granicznej. Po ponad 30-kilometrowej gonitwie uciekinierzy porzucili pojazd na al. Wojska Polskiego w Zielonej Górze i szybko oddalili się z miejsca.

- Samochodem jechało trzech mężczyzn. Wszyscy uciekli do pobliskiego lasu. Trwa akcja poszukiwacza - komentuje na gorąco podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze. Działania poszukiwawcze wspierają policyjne psy tropiące.

Wiadomo, że w porzuconej osobówce znajdowały się przedmioty, które mogły posłużyć do dokonania przestępstwa. - Pojazd zostanie zabezpieczony na policyjnym parkingu - dodaje podinsp. Barska.

Godzina 23:55 - Jeden z mężczyzn został już zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do radiowozu. Prawdopodobnie posiada on przy sobie narkotyki.

Godzina 1:15 - Na miejsce zdarzenia dojechała już grupa dochodzeniowo-śledcza policji. Jedna osoba zatrzymana została przetransportowana do policyjnego aresztu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.