Poważny wypadek pod Wschową. Jedna osoba jest zakleszczona. W akcji śmigłowiec LPR

04 październik 2019
Poważny wypadek pod Wschową. Jedna osoba jest zakleszczona. W akcji śmigłowiec LPR Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Aż trzy pojazdy zderzyły się na Drodze Krajowej numer 12 pod Wschową. Na miejsce zadysponowane zostały służby ratownicze, w tym śmigłowiec LPR. Droga jest całkowicie zablokowana.

W piątek, 4 października, około godziny 14:30 do dyżurnego operacyjnego wschowskich strażaków wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku na Drodze Krajowej numer 12 pomiędzy Szlichtyngową a Jędrzychowicami. Na miejsce zadysponowane zostały służby ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy w Zielonej Górze-Przylepie. 

W zdarzeniu dwóch samochodów osobowych, ciężarówki oraz samochodu dostawczego poszkodowane zostały łącznie 4 osoby. Jedna z nich jest nieprzytomna oraz wciąż jest zakleszczona w pojeździe. Pozostałe trzy osoby są przytomne, trafiły już pod opiekę ratowników medycznych oraz lekarzy. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonują dostęp do zakleszczonej osoby. Wciąż nie jest znany jej stan. 

Droga Krajowa numer 12 na odcinku Szlichtyngowa - Jędrzychowice jest całkowicie zablokowana!

Godzina 15:15 - Niestety jedna osoba zginęła na miejscu. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych próbują wykonać dostęp do ciała. Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej.

Godzina 16:10 - W zdarzeniu brały udział 4 pojazdy, dwie osobówki Ford i Toyota oraz samochód ciężarowy i dostawczy. 64-letni mężczyzna, kierujący samochodem osobowy marki Toyota jechał ze Wschowy w kierunku Głogowa, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruch wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Niestety kierowca osobówki zginął na miejscu, ranna pasażerka trafiła śmigłowcem LPR do szpitala. Z pojazdu ciężarowego wypadł przewożony ładunek. Droga będzie zamknięta przez najbliższe kilka godzin.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.