Tragiczny pożar poddasza kamienicy w Lubsku. Zginęła młoda kobieta

07 październik 2019
Tragiczny pożar poddasza kamienicy w Lubsku. Zginęła młoda kobieta OSP Jasień

Tragiczny pożar poddasza kamienicy w Lubsku. Na miejscu pracowało łącznie 8 zastępów straży pożarnej. W spalonym mieszkaniu znaleziono ciało młodej kobiety. Działania wciąż trwają.

W poniedziałek, 7 października, kilka minut przed godziną 15 do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żarach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza kamienicy przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Lubsku. Z chwilą przyjazdu pierwszych zastępów pożar był już mocno rozwinięty. Podjęto decyzję o zadysponowaniu kolejnych sił do pomocy. Łącznie w działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Funkcjonariusze rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku. Łącznie z obiektu ewakuowano 5 osób. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do akcji gaśniczej. W trakcie przeszukiwania zgliszczy natrafiono na zwęglone ciało 26-letniej kobiety. 

Mija szósta godzina akcji gaśniczej, strażacy prowadzą żmudną rozbiórkę strawionych przez ogień elementów budynku. Na miejscu pożaru pracuje również grupa dochodzeniowo-śledcza policji pod nadzorem prokuratora. Ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u