Lubsko: Mąż zamordował 26-letnią żonę a następnie podpalił mieszkanie. Apel o pomoc

07 październik 2019
Autor: 
Lubsko: Mąż zamordował 26-letnią żonę a następnie podpalił mieszkanie. Apel o pomoc Fot. Mirek Sroka

Niewyobrażalny dramat rozegrał się w jednym z mieszkań kamienicy w Lubsku. W doszczętnie spalonym mieszkaniu strażacy natrafili na zwęglone ciało kobiety. Policjanci zatrzymali do sprawy męża 26-latki. 

W poniedziałek, 7 października, kilka minut przed godziną 15 do dyżurnego operacyjnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Żarach wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru poddasza kamienicy przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Lubsku. Z chwilą przyjazdu pierwszych zastępów pożar był już mocno rozwinięty. Podjęto decyzję o zadysponowaniu kolejnych sił do pomocy. Łącznie w działaniach brało udział 8 zastępów straży pożarnej.

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Funkcjonariusze rozpoczęli ewakuację mieszkańców budynku. Łącznie z obiektu ewakuowano 5 osób. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do akcji gaśniczej. Rozwinięty pożar szalał na poddaszu budynku w zabudowie szeregowej. Istniało ogromne ryzyko łatwego rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część budynku. Szczęśliwie strażakom udało się w porę opanować płomienie.

Niestety, w trakcie przeszukiwania zgliszczy natrafiono na zwęglone ciało 26-letniej kobiety. Na miejsce zdarzenia wezwany został prokurator oraz grupa dochodzeniowo-śledcza policji. Pracujący na miejscu prokurator ujawnił na ciele 26-latki obrażenia wskazujące na udział osób drugich. - Zatrzymano męża zmarłej kobiety. - podaje Prokurator Zbigniew Fąfera, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Młoda kobieta osierociła dwójkę dzieci, 6-letniego chłopca oraz 4-letnią dziewczynkę. Dzieci straciły również cały swój dobytek i dach nad głową. Sołtys Sołectwa Lutol wystosował apel o pomoc. Potrzebne są ubrania, artykuły szkolne, chemiczne, przemysłowe i spożywcze. Wszystkie rzeczy można dostarczać do świetlicy w Lutolu. Kontakt w sprawie pomocy: 791 719 076

Fot. Mirek Sroka

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u