Blisko dwa promile i ucieczka przed policjantami. Skuteczny pościg za pijanym kierowcą

14 październik 2019
Blisko dwa promile i ucieczka przed policjantami. Skuteczny pościg za pijanym kierowcą Lubuska Policja

Próba ucieczki przed policjantami i jazda w stanie nietrzeźwości to przewinienia jakich dopuścił się nieodpowiedzialny kierowca volkswagena.

Mężczyzna został zatrzymany po skutecznym pościgu policjantów z Drezdenka. Okazało się, że za kierownicą siedział 39-letni obywatel Ukrainy, który miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty.

W nocy z soboty na niedzielę, 12/13 października policjanci z Drezdenka zauważyli osobowego volkswagena za kierownicą, którego siedział mężczyzna. Auto jechało od lewej do prawej strony, a kierowca miał problemy z przejechaniem przejazdu kolejowego. Kiedy mundurowi próbowali zatrzymać volkswagena do kontroli, jego kierowca nie reagował na sygnały i zaczął uciekać. Pomimo wielokrotnego używania przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie miał zamiaru się zatrzymać. W pewnym momencie mężczyzna porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Został jednak zatrzymany po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów. Okazało się, że kierowcą był 39-letni obywatel Ukrainy, dla którego próba ucieczki przed policjantami nie była tylko jednym przewinieniem jakiego się dopuścił. Mężczyzna miał również w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

39-latek został zatrzymany, niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: mł. asp. Tomasz Bartos Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.