"Cichy zabójca" w Zbąszynku. Ewakuowano wszystkich mieszkańców

14 grudzień 2019
Autor: 
"Cichy zabójca" w Zbąszynku Fot. Czytelnik Piotr

Tlenek węgla pojawił się w budynku wielorodzinnym w Zbąszynku. Na miejscu pracowała straż pożarna oraz policja. Konieczna była ewakuacja wszystkich lokatorów.

Świebodzińscy strażacy zostali wezwani do Zbąszynka w piątek, 13 grudnia, po godzinie 23:00. Otrzymali oni informację od jednego z mieszkańców budynku mieszkalnego przy ulicy Wojska Polskiego, który podejrzewał, że w domu pojawił się tlenek węgla.

Na miejsce wysłano miejscowy zastęp z jednostki OSP oraz strażaków ze Świebodzina. Ratownicy przy użyciu detektorów wielogazowych szybko potwierdzili podejrzenia lokatorów.

Z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców. Obecnie nie wiadomo skąd ulotnił się czad. - Prawdopodobnie jeden z sąsiadów nielegalne postawił w mieszkaniu piecyk. Strażacy próbują wejść do lokalu przez okno, ponieważ nie otwiera drzwi - relacjonuje ewakuowany mieszkaniec.

Cichy zabójca

Przypominamy, że zatrucia tlenkiem węgla są częstą przyczyną utraty zdrowia i życia. Strażacy apelują o ostrożność. Czad to bezbarwny, bezwonny i silnie trujący gaz. Aby zabezpieczyć się przed niebezpieczeństwem, należy regularnie kontrolować urządzenia grzewcze oraz zakupić specjalne czujki tlenku węgla, które w porę zaalarmują nas o zagrożeniu.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u