Pijany agresor uciekał przed policją. Puścił na patrol dwa groźne amstafy

19 grudzień 2019
Autor: 
Uciekał przed policją, puścił na patrol dwa amstafy Fot. KPP Krosno Odrz.

Pijany 35-latek, który wydmuchał ponad dwa promile alkoholu, uciekał busem przed policjantami z Krosna Odrzańskiego. Później zaatakował jednego z nich i skrył się w lesie. Teraz agresor usłyszy sporo zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w środę, 18 grudnia. Patrol drogówki chciał zatrzymać do kontroli kierującego busem. - Funkcjonariusze zawrócili za autem. Mężczyzna widząc to przyspieszył i po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się przed posesją. Wyskoczył z auta i zaczął uciekać - relacjonuje asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Kiedy policjanci próbowali zatrzymać mężczyznę, 35-latek odepchnął jednego z nich. Później wbiegł do budynku, gdzie znajdowały się dwa amstafy, które po komendzie wydanej przez agresora, ruszyły w kierunku funkcjonariuszy. Uciekinier wykorzystał to i skrył się w lesie.

W związku z sytuacją ogłoszono alarm dla całej jednostki. Na sygnał stawili się funkcjonariusze wszystkich pionów. - Mężczyzna szybko znalazł się w rękach policjantów. Był agresywny i nie reagował na polecenia - dodaje J. Kulka.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 35-latka. Badanie wykazało, że miał dwa promile alkoholu w organizmie. Została mu także pobrana krew do badań na zawartość narkotyków.

Sprawa jest rozwojowa. Śledczy zbierają materiał dowodowy, który doprowadzi do postawienia 35-latkowi zarzutów czynnej napaści na funkcjonariuszy, ich znieważenia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za te czyny grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.