Wypadek pod Kargową. Dachowała ciężarówka. Ranny kierowca (ZDJĘCIA)

02 styczeń 2020
Autor: 
Wypadek pod Kargową. Dachowała ciężarówka Fot. OSP Kargowa

Na trasie Kargowa - Babimost dachował samochód ciężarowy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratowniczych w czwartkowe przedpołudnie, 2 stycznia, około godziny 10:00. Kierujący ciężarówką marki Scania jechał drogą wojewódzką nr 313 na odcinku Kargowa - Babimost. Nagle na wysokości jeziora Liny mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Ze wstępnych informacji wynika, że w pojeździe pękła opona.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej z Sulechowa oraz ochotnicy z Kargowej i Babimostu. Przyjechał także zespół pogotowia oraz patrol policji z drogówki. Kierowca ciężarówki został poszkodowany. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych musieli uwalniać go ze zniszczonego pojazdu.

Droga została zablokowana w obu kierunkach. Z ciężarówki wyciekło dużo paliwa. Za kilka godzin samochód będzie wyciągany z rowu i stawiany na koła. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 17:00.

Godzina 15:00 - Na miejsce dojechał ciężki sprzęt pomocy drogowej. Trwa akcja wyciągania ciężarówki.

Godzina 18:05 - Trasa odblokowana. Służby zakończyły swoje działania.

Przeczytaj też: Drzewo śmiertelnie przygniotło mężczyznę w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.