Żary: Pościg za naćpanym kierowcą Mercedesa

13 styczeń 2020
Autor: 
Żary: Pościg za naćpanym kierowcą Mercedesa Redakcja/Zdjęcie poglądowe

Policjanci z żarskiej drogówki zatrzymali kierowcę Mercedesa, który pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało 34-latek był pod wpływem narkotyków oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 10 stycznia, późnym wieczorem policjanci z żarskiej drogówki podczas służby wytypowali do kontroli drogowej samochód marki Mercedes. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego do kontroli. Mężczyzna zjechał na pobocze by po chwili ruszyć z impetem podejmując ucieczkę. Ignorując sygnały uciekał Drogą Krajową numer 12 rozpoczynając od ul. Serbskiej w Żarach. W trakcie pościgu zajeżdżał policjantom drogę, uniemożliwiając im zatrzymanie pojazdu w bezpieczny sposób, tak aby nie stworzyć zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

W pewnym momencie zjechał z drogi w kierunku lasu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w skarpę. Funkcjonariusze natychmiast wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierującego. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Wykonany test na obecność narkotyków w organizmie był pozytywny. Od 34-latka pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna podróżował wraz z pasażerem.

Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: kom. Aneta Berestecka, Komenda Powiatowa Policji w Żarach 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u