Chciał podpalić dom …i policjantów

22 czerwiec 2016
Autor: 

Groził, że spali dom. Oblał siebie i policjantów substancją, mówiąc że jest to benzyna. Zdecydowane działanie policjantów pozwoliło uniknąć nieszczęścia. 63-letni mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.

W niedzielę (19 czerwca) około południa dyżurny żarskiej komendy po otrzymanym zgłoszeniu o awanturze rodzinnej skierował na miejsce interwencji patrol. Funkcjonariusze zastali mężczyznę, który jak wynika z ustaleń, będąc pod wpływem alkoholu awanturował się oraz groził, że podpali dom. Wskazany mężczyzna, w chwili gdy policjanci chcieli nawiązać z nim rozmowę zagroził, że również ich podpali, jeśli się do niego zbliżą. 63 -latek trzymał plastikowy pojemnik, w którym jak oświadczył znajduje się benzyna. Nie reagując na polecenia funkcjonariuszy wylał na siebie ciecz, a następnie oblał nią funkcjonariuszy. Próbował już odpalić zapalniczkę którą trzymał w drugiej ręce. Natychmiastowa reakcji policjanta, który wytrącił mężczyźnie z ręki pojemnik z cieczą oraz zapalniczkę, pozwoliła uniknąć nieszczęścia. Napastnik został obezwładniony. Mężczyzna trafił do komendy. Usłyszał zarzut związany z czynną napaścią na funkcjonariusza oraz wymuszanie czynności urzędowych. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawę wyjaśnia żarska policja. 63-latek decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Sytuacja ta dobitnie obrazuje charakter policyjnej służby. W wielu przypadkach dochodzi do bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia. Policjanci dbając o życie innych często stawiają w niebezpieczeństwie życie swoje. Często słowa Roty ślubowania mają bezpośrednie odzwierciedlenie w rzeczywistości, z którą muszą mierzyć się policjanci.

KWP Gorzów Wlkp

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u