Pijani kierowcy na autostradzie A2. Rekordzista miał 2,5 promila (ZDJĘCIA, FILM)

05 luty 2020
Autor: 
Pijani kierowcy na autostradzie A2 Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wielkie działania służb na autostradzie A2. Sprawdzono trzeźwość blisko 5000 kierowców, wśród których 4 było pijanych. - Takich działań będzie więcej - podkreśla Lubuska Policja.

Po ostatnich zmasowanych kontrolach kierowców na trasie S3 przyszła pora na lubuski odcinek autostrady A2. We wtorek, 4 lutego, policjanci z Polski i Niemiec wspólnie z celnikami, inspektorami transportu oraz Żandarmerią Wojskową sprawdzali trzeźwości kierowców na bramkach wjazdowych.

Rekordzista wydmuchał ponad 2 promile

W ciągu kilku godzin funkcjonariusze przeprowadzili blisko 5 tysięcy kontroli. - Niestety nie wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Zatrzymano 4 osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wśród nich był mężczyzna, który kierował busem, mając w organizmie blisko 2,5 promila - relacjonuje sierż. szt. Mateusz Sławek z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Wyniki trzeźwości u pozostałych zatrzymanych to blisko promil u kierowcy osobówki i około pół promila u dwóch kierujących busami. Policjanci zatrzymali prawa jazdy wszystkim kierowcom. Ponadto teraz staną oni przed sądem.

Działania "TRASA E-30"

Służby poza kontrolą trzeźwości zwracały też uwagę na uprawnienia kierowców, legalność przewożonego ładunku i stan techniczny pojazdów. Mundurowi stwierdzili ponad 60 uchybień, za co kierowcy ponieśli konsekwencje.

Akcja odbyła się w ramach działań "TRASA E-30", które prowadzone są jednocześnie na całej długości międzynarodowego szlaku komunikacyjnego biegnącego przez Holandię, Niemcy i Polskę. - Celem jest poprawa bezpieczeństwa poprzez eliminowanie niebezpiecznych zachowań na drodze - dodaje sierż. szt. Sławek.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u