Płonąca śmieciarka przyjechała do strażaków. "Ktoś wrzucił gorący popiół"

20 luty 2020
Autor: 
Płonąca śmieciarka przyjechała do strażaków Fot. OSP Bogdaniec

Zamiast gnających zastępów gaśniczych były tylko kłęby dymu. Tak ulicami Bogdańca pędziła śmieciarka, w której doszło do pożaru. Kierowca ruszył po pomoc wprost do remizy OSP.

Nietypowe zgłoszenie odebrali w czwartek, 20 lutego, około 9:40 strażacy z OSP Bogdaniec koło Gorzowa Wielkopolskiego. - Naczelnik otrzymał telefon od kierowcy śmieciarki z informacją, że doszło do pożaru i czy pomożemy ugasić ogień. Pojazd był 2 kilometry od remizy - relacjonują ochotnicy.

Sytuacja została szybko opanowana. Równie błyskawicznie na jaw wyszła też jego przyczyna. Ktoś wrzucił do pojemnika na śmieci gorący popiół.

- Dzięki przytomnej reakcji kierowcy i jednego pracownika obsługującego śmieciarkę udało się uniknąć kosztownego pożaru - podsumowali strażacy z OSP Bogdaniec.

Przeczytaj też: Śmiertelny wypadek pod Strzelcami Krajeńskimi. Nie żyje 34-latka

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u