Taksówkarz przemknął na czerwonym. Nagranie trafiło do policji (FILM)

20 luty 2020
Autor: 
Taksówkarz przemknął na czerwonym Fot. KPP Świebodzin

Szybka zmiana pasa ruchu i błyskawiczny przejazd przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Tak w skrócie wyglądała jazda taksówkarza ze Świebodzina. Zdenerwowany świadek przesłał nagranie policjantom.

Prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Policja walce z piratami drogowymi nie jest jednak sama. Coraz więcej ludzi będąc świadkami przeróżnych zdarzeń zgłaszają je, a kierujący ponoszą za swoje zachowanie karę.

Podobnie było w środę, 19 lutego, kiedy to do świebodzińskiej komendy zgłosił się kierowca, którego kamera zarejestrowała niebezpieczną jazdę kierowcy taksówki. Całość została nagrana dzień wcześniej.

- Widać jak kierujący dojeżdża do świateł, na których włączyło się czerwone światło. W tym momencie taksówka gwałtownie wyprzedza go po pasie do skrętu w prawo, zjeżdża tuż przed niego, a następnie z dużą prędkością wjeżdża za sygnalizator - relacjonuje mł. asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Walka z agresją drogową

Kierowca taksówki zostanie ukarany. - Kierujący będąc zawodowym kierowcą, który na co dzień odpowiada za przewożone osoby, powinien zdawać sobie sprawę jak niebezpiecznie się zachował - podkreśla mł. asp. Ruciński.

Policjanci zachęcają, aby w celu wspólnego eliminowania agresji na drogach przesyłać lub zgłaszać takie zachowania. Nagrania można wysyłać bezpośrednio na skrzynkę mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj też: Płonąca śmieciarka przyjechała do strażaków. "Ktoś wrzucił gorący popiół"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u