Plaga kradzieży kratek i włazów w Gorzowie. "Poważne zagrożenie dla ludzi" (ZDJĘCIA)

09 marzec 2020
Autor: 
Plaga kradzieży kratek i włazów w Gorzowie Fot. UM Gorzów

Złomiarze i wandale narażają mieszkańców Gorzowa na ogromne niebezpieczeństwo. Na potęgę kradną kratki ulicznych wpustów i włazy do studzienek kanalizacyjnych. Magistrat apeluje, by każdy przypadek zgłaszać jak najszybciej.

Od kilku dni gorzowscy strażnicy miejscy odbierają zgłoszenia od mieszkańców o ginących kratkach i włazach kanalizacji deszczowej. W ostatnim czasie skradziono 15 włazów zabezpieczających studnie oraz osiem krat zabezpieczających wpusty uliczne.

W ubiegłym tygodniu do kradzieży dochodziło przy ulicy Grobli i Mazowieckiej, gdzie skradziono włazy do studni. Identyczne sytuacje miały miejsce również na ul. Brackiej. Koszt uzupełnienia jednej kratki to 450 złotych, natomiast włazu 600 zł.

To poważne zagrożenie dla mieszkańców

Niezabezpieczone miejsce po studzience czy kratce może mieć tragiczne konsekwencje. Urząd Miasta Gorzowa zwrócił się już do policji i straży miejskiej o zwiększenie patroli oraz o jak najszybsze złapanie złodziei.

Magistrat zwraca się z apelem o natychmiastowe zgłaszanie kradzieży kratek i włazów kanalizacji deszczowej.

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce. Ruszyły kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i CzechamiRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u