"Fura musi błyszczeć", czyli złamiemy kwarantannę. Teraz czeka ich surowa kara

26 marzec 2020
Autor: 
"Fura musi błyszczeć", czyli złamiemy kwarantannę Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Tuż po wizycie dzielnicowego wyszli na podwórko, by posprzątać swoje auta. Mężczyźni mieli przekonanie, że w czasie kwarantanny mogą swobodnie wyjść na podwórko. Teraz czeka ich sprawa w sądzie i surowa kara.

Wśród przebywających na kwarantannie niestety zdarzają się osoby, które nie do końca rozumieją powagę sytuacji. Tym samym narażają oni na ryzyko nie tylko siebie, ale i innych. Tym razem zasady kwarantanny złamało dwóch mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego.

W środę, 25 marca, do miejsca zamieszkania obu mężczyzn udał się dzielnicowy. Jednak tuż po jego wizycie mężczyźni wyszli na podwórko i zaczęli sprzątać swoje samochody. Świadkowie poinformowali o wszystkim dyżurnego policji.

"Myśleli, że mogą swobodnie wyjść na podwórko"

- Gdy policjanci dotarli na miejsce, poinformowali ich, że obowiązek pozostania w kwarantannie nie pozwala na jakiekolwiek wyjście z domu. Zwłaszcza z tak błahego powodu, jak odkurzanie i kosmetyka auta. Mężczyźni tłumaczyli się niewiedzą. Myśleli, że mogą swobodnie wyjść na podwórko - relacjonuje podkom. Maciej Kimet z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Na polecenie funkcjonariuszy mężczyźni natychmiast wrócili do domów. Ich nieodpowiedzialne zachowanie będzie miało konsekwencje prawne. Mundurowi skierują wobec nich wnioski o ukaranie do sądu.

Przeczytaj też: Złamał kwarantannę, bo musiał napić się alkoholu! Usnął na ławce przy blokuRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u