Pożar domu w Płotach pod Zieloną Górą. Strażacy uratowali psa z płomieni

26 marzec 2020
Autor: 
Pożar domu w Płotach pod Zieloną Górą Redakcja/archiwum

Siedem zastępów straży pożarnej wysłano do pożaru budynku wielorodzinnego w Płotach koło Zielonej Góry. Pożar objął całe piętro. Strażakom udało się ewakuować jednego psa.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęła do dyżurnego zielonogórskich strażaków w czwartek, 26 marca, o godzinie 12:15. W domu przy ulicy Leśnej w Płotach (gmina Czerwieńsk) wybuchł pożar.

- To dwukondygnacyjny budynek z lat 80. Ogień pojawił się na pierwszym piętrze - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Do akcji zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, w tym drabinę mechaniczną. Wszyscy mieszkańcy zdołali ewakuować się z płonącego budynku jeszcze przed przyjazdem pierwszego samochodu gaśniczego.

W budynku zostały dwa psy

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne, którzy prowadzili działania gaśnicze od wewnątrz, szybko opanowali pożar. - Z budynku wyprowadzono jednego czworonoga. Podajemy mu tlen. W środku miał znajdować się jeszcze drugi pies. Trwają jego poszukiwania - relacjonuje st. kpt. Kaniak.

Przyczyna pożaru nie jest obecnie znana.

Przeczytaj też: "Fura musi błyszczeć", czyli złamiemy kwarantannę. Teraz czeka ich surowa kara

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u