Lubuscy policjanci w walce z koronawirusem! 344 przypadki złamania zasad kwarantanny!

30 marzec 2020
Autor: 
Lubuscy policjanci w walce z koronawirusem! 344 przypadki złamania zasad kwarantanny! Lubuska Policja

Lubuscy policjanci zaangażowani są w pomoc w zwalczaniu pandemii koronawirusa. By walka ta zakończyła się sukcesem, istotne jest przestrzeganie przez mieszkańców obecnych obostrzeń dotyczących przemieszczania się czy przebywania w kwarantannie.

Funkcjonariusze wciąż przypominają o panujących zasadach. Większość mieszkańców województwa podchodzi do wydawanych poleceń z należytą powagą, dziękując przy tym policjantom za ich służbę. Ci, którzy nie zamierzają współpracować, muszą liczyć się z surowymi sankcjami prawnymi i nawet wnioskiem o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie przebywają we wskazanym miejscu. W województwie lubuskim takich osób jest ponad 3400. Dotychczas w 344 przypadkach doszło do złamania zasad kwarantanny. W tych sprawach policjanci prowadzą czynności, które kończą się przekazaniem informacji do służb sanitarnych i wnioskiem o ukaranie do sądu. Policjanci przypominają także, że do dyspozycji osób pozostających w kwarantannie jest darmowa aplikacja „Kwarantanna domowa”.

Funkcjonariusze sprawdzają także miejsca, w których mogą grupować się ludzie wbrew obowiązującym zakazom. Wiele interwencji zgłaszają sami mieszkańcy, którzy są świadomi zagrożeń. Po każdym takim sygnale na miejscu zjawia się patrol. Z radiowozów płyną komunikaty głosowe ostrzegające i informujące o obecnej sytuacji. Niestety nie każdy akceptuje zakaz gromadzenia się czy zasady dotyczące przemieszczania się.

W Gorzowie Wlkp. policjanci musieli reagować, bo kilka osób, zamiast spędzać czas w domu, wyszło do parku na towarzyskie spotkanie. Podczas jednej z interwencji policjanci zmuszeni byli zatrzymać 66-letniego mężczyznę. Podczas gdy jego koledzy wsłuchali się w polecenia policjantów i poszli do domu, on stał się agresywny i za nic nie chciał wykonywać poleceń mundurowych. Właśnie dlatego musiał wytrzeźwieć w policyjnej celi. Na szczęście podobne sytuacje zdarzają się rzadko. Zazwyczaj mieszkańcy rozumieją obowiązujące zasady i są wdzięczni funkcjonariuszom za ich służbę.

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz, Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u