Pożar warsztatu samochodowego w Zielonej Górze. Kłęby dymu nad miastem (ZDJĘCIA)

08 kwiecień 2020
Autor: 
Pożar warsztatu samochodowego w Zielonej Górze Redakcja

Poranny pożar w Zielonej Górze. Płonął warsztat samochodowy. Nad miastem unosiły się kłęby gęstego dymu. Jedna osoba jest badana przez ratowników medycznych.

Pożar wybuchł w środę, 8 kwietnia, około godziny 7:55. Ogień pojawił się w warsztacie samochodowym przy ul. Dąbrowskiego w Zielonej Górze. - W środku składowane były materiały niebezpieczne - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Zielonej Górze.

Na miejscu działały 4 zastępy gaśnicze straży pożarnej. W chwili przyjazdu pierwszych samochodów pożar był już w pełni rozwinięty. Na szczęście strażakom sprawnie udało się stłumić największe płomienie przy użyciu piany gaśniczej.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne prowadzą działania od wewnątrz budynku. Sytuacja pożarowa została już opanowana. Trwa dogaszanie i oddymianie budynku. Z warsztatu sukcesywnie wynoszone są różne butle i pojemniki.

- Jedna osoba została poszkodowana. To najprawdopodobniej pracownik warsztatu, który próbował gasić pożar - dodaje st. kpt. Kaniak. Mężczyzna trafił pod opiekę podstawowego zespołu pogotowia, który przyjechał na miejsce.

Przeczytaj też: Pożar dwóch osobówek na Obywatelskiej w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u