Pożar w bloku w Gorzowie. Kobieta z dzieckiem była uwięziona na dachu (FILM, ZDJĘCIA)

26 kwiecień 2020
Autor: 
Pożar w bloku w Gorzowie. Kobieta z dzieckiem była uwięziona na dachu Fot. Michał Tomczyk

Cztery zastępy straży pożarnej gasiły pożar, który wybuchł w pobliżu bloku przy ulicy Budowlanych w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień nadpalił też elementy klatki schodowej. Strażacy przy użyciu podnośnika ewakuowali z budynku pięć osób.

Informacja o pożarze wpłynęła do dyżurnego gorzowskich strażaków w niedzielę, 26 kwietnia, po godzinie 21:30. Płonęły kartony i śmieci ulokowane pod blokiem przy ul. Budowlanych. Nagle ogień zaczął rozprzestrzeniać się na klatkę schodową.

Na miejsce wysłano cztery zastępy straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Przybył też patrol policji, dwa zespoły pogotowia oraz pracownicy pogotowia energetycznego.

Ewakuacja z dachu i balkonów

Część lokatorów o własnych siłach ewakuowała się z mieszkań. Niektórzy uciekali jednak na dach budynku lub swoje balkony. Pierwszą opcję wybrała m.in. kobieta z dzieckiem, której ogień w połączeniu z gęstym zadymieniem całkowicie odciął drogę ucieczki.

Łącznie strażacy bezpiecznie sprowadzili na ziemię przy użyciu podnośnika hydraulicznego aż pięciu mieszkańców. Matka wraz z dzieckiem została przebadana przez zespół pogotowia. Pod opiekę ratowników medycznych trafiła też starsza kobieta. Decyzją lekarza wszyscy zostali przetransportowali do szpitala na szczegółowe badania.

"Część mieszkańców nie wróci na noc"

Około godziny 22:15 sytuacja pożarowa była już opanowana. Strażacy dogaszali wciąż tlące się śmieci i elementy klatki schodowej. Ponadto budynek został całkowicie oddymiony.

Jak informują mieszkańcy bloku, część rodzin na pewno nie wróci do lokali na dzisiejszą noc.

Fot. Michał Tomczyk, Daniel K., Jakub Fabicki

Przeczytaj: "Odmrażanie" sportu w Polsce. W czerwcu rusza żużlowa PGE Ekstraliga

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u