Stracił prawo jazdy, bo był nietrzeźwy…

04 lipiec 2016
ZKS KMP Zielona Góra

Podczas dzisiejszych działań ,,Trzeźwy Kierowca” prowadzonych przez zielonogórskich policjantów na ulicy Poznańskiej, sprawdzono stan trzeźwości około kilkuset kierujących. Zatrzymano nietrzeźwego kierującego Volkswagenem.

Działania zielonogórskiej drogówki pokazują, że pomimo wielu próśb i ostrzeżeń nadal zdarzają się osoby, które decydują się na kierowanie pojazdem po alkoholu. Dzięki działaniom takim jak na przykład ,,Trzeźwy Kierowca” zielonogórscy policjanci chcą wyeliminować nietrzeźwych kierujących, a poprzez systematyczność tych akcji dbają o to, aby takie sytuacje się nie powtarzały.

Dzisiaj 4 lipca od rana policjanci ruchu drogowego sprawdzali stan trzeźwości kierujących poruszających się ulicą Poznańską. Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości kilkuset z nich. Tuż po godzinie 6 rano policjanci zatrzymali kierującego Volkswagenem. Po zbadaniu urządzeniem na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że jest on nietrzeźwy. 62-letni kierujący miał około promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Kodeks karny za kierowanie w stanie nietrzeźwości przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sąd może orzec wobec takiego kierującego zakaz prowadzonych pojazdów.

Działania „Trzeźwy Kierowca” prowadzone systematycznie przez zielonogórską policję pokazują, że osoby zatrzymywane w godzinach porannych to osoby na tzw. ,,kacu”, czyli te, które spożywały alkohol wieczorem. Warto się na tym zastanowić przed wyruszeniem w drogę. Jednak w ciągu kilku lat prowadzenia tych działań policjanci zauważyli także, że akcja przynosi zamierzony skutek. W porównaniu z latami ubiegłymi zatrzymują podczas działań ,,Trzeźwy Kierowca” coraz mniej osób. Przed kilku laty, gdy rozpoczynali działania zatrzymywali nawet trzy-cztery osoby podczas jednej akcji. Obecnie, co policjanci przyjmują z zadowoleniem, bywają tygodnie, że nie zatrzymują nikogo, a działania prowadzą w różnych zaskakujących miejscach miasta i powiatu.

Tego typu działania pozwalają uświadomić wszystkim kierującym, że prowadząc pojazd po alkoholu i nie stosując się do przepisów Kodeksu Drogowego zagrażają nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego czy też narażają swoich najbliższych.


źródło:ZKS KMP Zielona Góra

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u