Dalej już nie pojadą

04 lipiec 2016

W ostatni weekend policjanci z powiatu krośnieńskiego wyeliminowali z dróg sześciu kierowców. Czterech znajdowało się w stanie nietrzeźwości, jeden miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a kolejny nie posiadał ich wcale. Trzech z zatrzymanych kierowców, to sprawcy kolizji. Ich sprawą zajmie się sąd.

Podczas minionego weekendu (2-3 lipca) na terenie powiatu krośnieńskiego doszło do trzech kolizji spowodowanych przez dwóch nietrzeźwych kierowców oraz kierującego bez uprawnień. Odnotowane kolizje miały miejsce w Krośnie Odrzańskim, Gubinie oraz Stargardzie Gubińskim. Do zatrzymania sprawcy kolizji, do której doszło w Krośnie Odrzańskim przyczynił się poszkodowany, który ujął kierowcę VW, po tym jak ten po zderzeniu się z jego pojazdem odjechał z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że ma on blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kolejny sprawca, także nie miał zamiaru poczekać na patrol policji. Kierujący motorowerem jadąc ul. Żymierskiego w Gubinie, wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu samochodem marki Honda, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów, a następnie pozostawiając uszkodzony motorower na jezdni, zbiegł. W wyniku podjętych czynności 31- latek został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu, gdzie poddano go badaniu wykazując, iż ma on przeszło dwa promile alkoholu. Trzeci ze sprawców kolizji, to kierowca motocykla, który w Stargardzie Gubińskim nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ścianę budynku. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie jest zarejestrowany. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Krośnie Odrzańskim.

To nie jedyni kierowcy, którzy za swoje zachowanie na drodze odpowiedzą przed sądem. Kolejni zatrzymani to dwaj nietrzeźwi kierowcy osobówek, którzy mieli ponad półtora oraz blisko dwa promile alkoholu w organizmie oraz kierujący, który prowadził pojazd pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Decyzje w ich sprawie podejmie sąd.

KWP Gorzów Wlkp.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u