Holowali auto bez kluczyka w stacyjce. Osobówka rozbiła się na płocie w Nowej Soli

23 czerwiec 2020
Autor: 
Holowali auto bez kluczyka w stacyjce. Osobówka rozbiła się na płocie Fot. KPP Nowa Sól

Holowanie pojazdu to wbrew pozorom trudna sztuka. Przekonali się o tym mężczyźni z Nowej Soli, którzy holowali auto bez kluczyka. Gdy zablokowała się kierownica, osobówka uderzyła w płot. Za jej kierownicą był poszukiwany 33-latek.

Nietypowe holowanie odbyło się w piątek, 19 czerwca, na ulicy Bohaterów Getta w Nowej Soli. Dwaj mężczyźni postanowili pomóc swojej znajomej w ściągnięciu jej niesprawnego samochodu marki Opel Astra.

- Inicjatywa doskonała, jednak nie do końca przemyślana i zgodna z obowiązującymi przepisami. Niestety pojazd holowany uderzył w ogrodzenie, uszkadzając dwa betonowe przęsła i bramę wjazdową - relacjonuje mł. asp. Renata Dąbrowicz - Kozłowska, rzeczniczka nowosolskiej policji.

Jazda bez kluczyka w stacyjce

Na miejsce wezwano patrol policji. Mundurowi szybko ustalili, że podczas holowania przez pojazd Volkswagen Golf w Oplu z powodu braku kluczyka w stacyjce zablokowała się kierownica.

Dodatkowo po sprawdzeniu 30-letniego kierowcy Opla w policyjnej bazie danych na jaw wyszło, że mężczyzna nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto był poszukiwany listem gończym.

- Należy pamiętać, że decydując się na samodzielne holowanie samochodu, trzeba to robić zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami bezpieczeństwa. Umiejętność przewidywania i wyobraźnia w tym przypadku jest konieczna i nieodzowna - podkreśla mł. asp. Dąbrowicz - Kozłowska.

Przeczytaj też: Wypadek koło Żagania. Motocykl uderzył w dzika. Jedna osoba w szpitaluRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u