Agresywny pacjent szalał w szpitalu w Szprotawie. Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna został obezwładniony przez mundurowych.
Nowy Szpital Szprotawa – agresor w lecznicy
Do zdarzenia doszło w poniedziałkowy wieczór, 26 maja, w szpitalu przy ulicy Henrykowskiej w Szprotawie. Starszy mężczyzna, który przebywał na oddziale chorób wewnętrznych, stał się bardzo agresywny.
– Zgłoszenie wpłynęło do Komisariatu Policji w Szprotawie. Pacjent stwarzał zagrożenie dla lekarzy, pielęgniarek i innych pacjentów – relacjonuje podkom. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Agresywny pacjent w szpitalu – reakcja policji
Do szpitala niezwłocznie skierowano patrol policjantów. Reakcja była stanowcza, a agresywny pacjent od razu został przez nich obezwładniony. Następnie funkcjonariusze udzielili asysty podczas transportu mężczyzny do innej placówki medycznej.
– Każdy przypadek agresji wobec medyków, którzy ratują ludzkie życie, spotyka się ze stanowczą i natychmiastową reakcją. Ich bezpieczeństwo to priorytet, każde takie zgłoszenie traktowane jest z najwyższą powagą – podkreśla podkom. Szlachetko.
Grupa Nowy Szpital, która zarządza szprotawską lecznicą, wystosowała podziękowania za profesjonalnie i sprawnie przeprowadzoną interwencję. Skierowała je na do Komendanta Komisariatu Policji w Szprotawie oraz policjantów, którzy zapewnili bezpieczeństwo.
Ataki na medyków – coraz więcej zdarzeń
Agresywni pacjenci i ataki na medyków, również tragiczne w skutkach, to już codzienne zdarzenia na terenie całej Polski. Dochodzi do nich zarówno w szpitalach, jak i domach poszkodowanych (w przypadku zespołów ratownictwa medycznego). Takich sytuacji nie brakuje też w województwie lubuskim. Praca medyka to misja ratowania życia, ale niestety w obecnych czasach wiąże się także z ogromnym ryzykiem.
Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia IMGW dla całego regionu. Oto szczegóły