Przewoził 20 ton gazu. Kierowca ciężarówki manipulował czasem pracy!

17 wrzesień 2020
Przewoził 20 ton gazu. Kierowca ciężarówki manipulował czasem pracy! Inspekcja Transportu Drogowego

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego ujawnili manipulacje czasem pracy kierowców przy przewozie towarów niebezpiecznych (ADR). Kierowca nie zalogował karty w tachografie ciężarówki, gdy przebywał w jej kabinie jako pasażer będący członkiem dwuosobowej załogi. Ustalono, że kierowca skrócił wymagany odpoczynek dzienny o blisko 5 godzin.

W środę, 16 września, na drodze ekspresowej S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego inspektorzy zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę przewożącą towar niebezpieczny. Kierowca przewoził ponad 20 ton gazu z Niemiec do Polski. Podczas kontroli ustalono, że poprzedniego dnia rozpoczął pracę o godzinie 2:45 jadąc jako pasażer w załodze dwuosobowej. Nie zalogował jednak swojej karty kierowcy w tachografie. Następnie o godzinie 11:27 włożył swoją kartę kierowcy do tachografu i od tego momentu kontynuował jazdę w załodze jednoosobowej. Pracę zakończył o godzinie 00:52 następnego dnia. W konsekwencji kontrolowany kierowca skrócił wymagany odpoczynek dzienny (9-godzinny) o 4 godziny i 58 minut.

Za stwierdzone naruszenia kierowcę ukarano mandatami. Wszczęto też postępowanie administracyjne wobec przewoźnika.

Źródło: Inspekcja Transportu Drogowego

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u