Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski na liście ostrzegawczej Ministerstwa Zdrowia!

01 październik 2020
Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski na liście ostrzegawczej Ministerstwa Zdrowia! Ministerstwo Zdrowia

Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski trafiły na listę ostrzegawczą Ministerstwa Zdrowia. 

Na specjalnej konferencji prasowej w Ministerstwie Zdrowia podano aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami oraz listę powiatów, które mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami w najbliższym czasie. Na tzw. listę ostrzegawczą trafiły dwie stolice naszego województwa. Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami trafiając do strefy żółtej lub czerwonej.

W przypadku, gdy któreś z miast trafi do żółtej strefy, wtedy zasłanianie ust oraz nosa będzie określone na podstawie obowiązujących zaleceń. Wesela i inne uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 100 osób, z wyjątkiem obsługi. W siłowniach będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 7 mkw, w gastronomii 1 osoba na 4 mkw. Wydarzenia kulturalne dozwolone z odpowiednimi obostrzeniami. 

W przypadku, gdy któreś z miast trafi do czerwonej strefy, wtedy zasłanianie ust oraz nosa będzie obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej. Wesela i inne uroczystości rodzinne zostaną ograniczone do 50 osób, z wyjątkiem obsługi. W siłowniach będzie mogła przebywać maksymalnie 1 osoba na 10 mkw, w gastronomii 1 osoba na 4 mkw. Wydarzenia kulturalne będą zakazane.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada dodatkowe obostrzenia. Więcej informacji dot. obostrzeń w konkretnych strefach jest dostępne na stronach Ministerstwa Zdrowia.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.