Żagań: 27-letni agresor zaatakował policjantów. Bronił poszukiwanego kolegę

01 październik 2020
Żagań: 27-letni agresor zaatakował policjantów Fot. KPP Żagań

Policjanci z Żagania zaatakowani podczas interwencji. Napastnik rzucił się na kryminalnych z pięściami. 27-latek miał przy sobie narkotyki. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Wszystko wydarzyło się w ubiegłym tygodniu. Żagańscy funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego w ramach pracy operacyjnej ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany mężczyzna.

Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się bardzo szybko. 33-latek został zatrzymany w lokalu swojego znajomego.

Właściciel mieszkania rzucił się na policjantów

- W trakcie wykonywania czynności służbowych 27-letni właściciel lokalu zaczął się bardzo dziwnie zachowywać. W pewnym momencie zaatakował policjantów, jednak po chwili został obezwładniony i zatrzymany - relacjonuje podkom. Aleksandra Jaszczuk, rzeczniczka policji w Żaganiu.

Później w mieszkaniu ujawniono jeszcze środki odurzające. 27-latek miał je też przy sobie. - Wstępne badanie wykazało, że była to metamfetamina oraz marihuana. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu - dodaje Jaszczuk.

Jeden w prokuraturze, drugi trafił do aresztu

Poszukiwany 33-latek zgodnie z nakazem został doprowadzony do prokuratury, natomiast 27-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i posiadania środków odurzających. Sąd aresztował już mężczyznę na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara od roku do 10 lat więzienia.

Przeczytaj też: Żołnierze w DPS w Zielonej Górze. "Prezydent od 2 lat miał informacje o problemach w Domu Kombatanta"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u