Zielona Góra: 25-latek kradł katalizatory z pojazdów. Wpadł na gorącym uczynku!

19 październik 2020
Autor: 
Zielona Góra: 25-latek kradł katalizatory z pojazdów. Wpadł na gorącym uczynku! Lubuska Policja

Funkcjonariusze z Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora. W toku prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej osiem podobnych kradzieży. Przy zatrzymanym znaleziono także narkotyki.

Kradzieże katalizatorów z pojazdów to w ostatnim czasie prawdziwa plaga. W ciągu jednej nocy przestępcy potrafią zdemontować katalizatory z kilku lub nawet kilkunastu pojazdów. Najczęściej giną urządzenia z samochodów dostawczych, gdzie jeden katalizator jest wart od kilku do nawet 10 tysięcy złotych. Pomimo tego, że przestępcy działają najczęściej w nocy, w miejscach odosobnionych, a kradzież zajmuje im kilka minut, zielonogórscy policjanci mają na swoim koncie sukcesy w zatrzymywaniu przestępców na gorącym uczynku i odzyskiwaniu skradzionego mienia.

Podobnie było kilka dni temu, gdy zielonogórscy policjanci z Zespołu Wywiadowców zatrzymali na gorącym uczynku 25-letniego mieszkańca powiatu żarskiego, który chwilę wcześniej wyciął i próbował ukraść katalizator z pojazdu Renault Megane. Straty przez niego spowodowane właściciel wycenił na co najmniej 1500 złotych. Podczas zatrzymania i przeszukania policjanci znaleźli przy 25-latku także środki odurzające.

Mężczyzna trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej w Zielonej Górze. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że zatrzymany 25-latek był wcześniej wielokrotnie notowany, natomiast dotychczas nie był znany policjantom zielonogórskim. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze co najmniej 8 innych podobnych kradzieży, do których dochodziło w różnych miejscach Zielonej Góry. Policjanci ustalili, że to on jest podejrzany o kradzieże katalizatorów m.in. z osiedla Pomorskiego czy ul. Władysława IV.

25-latek został przesłuchany. Usłyszał w sumie 9 zarzutów kradzieży, a także zarzut posiadania środków odurzających. Za te przestępstwa grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci analizują podobne zdarzenia i sprawdzają, czy mężczyzna nie ma na swoim koncie jeszcze innych podobnych czynów. To zatrzymanie, to kolejny cios w przestępczość szczególnie uciążliwą, jaką od pewnego czasu są kradzieże katalizatorów. 

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska, Komenda Miejska w Zielonej Górze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u