Długi czas oczekiwania na wyniki testu na koronawirusa. "Czekam już tydzień i nic!"

04 listopad 2020
Autor: 
Długi czas oczekiwania na wyniki testu na koronawirusa. "Czekam już tydzień i nic!" Redakcja

Cały kraj zmaga się z pandemią koronawirusa, niemalże codziennie notowane są kolejne rekordy zakażeń. Laboratoria diagnostyczne mają ogrom pracy, czas na otrzymanie wyniku znacznie się wydłuża.

Masz gorączkę, kaszel lub trudno Ci się oddycha? Po kontakcie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej możesz zostać skierowany na test na koronawirusa. Badanie wykonywane metodą RT-PCR, wykrywa obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2. Obecnie coraz popularniejszymi metodami pobierania wymazów są mobile punkty Drive&Go-Thru. Do takiego punktu podjeżdżamy własnym samochodem a sam wymaz pobierany jest bez wysiadania z auta.

W wielu punktach pobrań wymazów tworzą się długie kolejki, do laboratoriów diagnostycznych spływa coraz więcej próbek do badań na obecność koronawirusa. Czas oczekiwania na wynik testu może wynieść nawet ponad tydzień.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u